Yetenek Atölyelerimiz

Yetenek Atölyelerimiz çocuklarımızın yaratıcı olma becerisini ortaya çıkarmayı hedefler.

Sanat Atölyesi:
Çocuklarımızın yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve geliştirmek için tasarlanan Sanat Atölyesinde; resim, seramik, atık malzemelerle üretilecek sanat aktiviteleri yoluyla onlara estetik görü ve beğeni kazandırmak hedeflenir.

Yaratıcı Drama Atölyesi:
Yaratıcı Drama atölyesinde çocuklarımızın çok yönlü gelişimini ve özgüvenlerini desteklemek üzere; role girme, doğaçlama, oyun, dramatizasyon gibi teknikler kullanılır.

Marangoz Atölyesi:
Çocuklarımız Marangoz Atölyesinde gerçek ahşap malzemelerle basit oyma, vidalama, yapıştırma gibi tekniklerle parçaları birleştirerek basit oyuncak ve nesneler üretirken; gözlem ve küçük kas becerilerini geliştirir.

Mutfak Atölyesi:
Çocuklarımız Mutfak Atölyesinde gıdaları tanır, öğretmenlerimizin yardımıyla yiyecek ve içecek hazırlar; bu tatların hangi malzemelerden yapıldığını gözlemlemenin yani sıra sayı, ölçü, süre gibi kavramları pekiştirirler.

Müzik Atölyesi:
Okul öncesi müzik eğitimi çocukların müzik anlayışı ve yeteneklerini geliştirirken; psikolojik gelişimlerinde önemli rol oynar. Çocuklarımız Müzik Atölyesinde şarkı söylerken seslerini kullanmayı ve uyum içinde hareket edebilmeyi öğrenir, birlikte etkinliği paylaşma zevkine varırlar. Müzik aleti kullanırken ise enerjilerini olumlu yollarla dışarı çıkarır, sesleri keşfeder ve çalgı çalma/ ritim becerisi kazanırlar.

Beden Atölyesi – Capoeira:
Dansı, müziği, ritmi ve oyunu birleştiren Capoeira; çocuklarımızın bedensel gelişimlerini desteklerken ritim duygularını geliştirir. Çocuklarımız bu derste farklı enstrümanlarla tanışma fırsatı bulur.