Hakkımızda

Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu iki arkadaş Ece Şener ve Gülüm Kürkcü tarafından kurulan Creative Heroes, uluslararası ve karma bir eğitim sunan, sanatsal ve yaratıcı bakış açısıyla yapılandırılmış bir okul öncesi eğitim kurumudur. Creative Heroes’da uygulanan “Bireysel Öğrenme Modeli” çocukların farklılaşan bireysel gelişim ve öğrenim özelliklerini, yetenek ve ilgi alanları göz önünde bulundurularak geliştirilmiş ve yaratılmıştır.

Creative Heroes, Türk eğitim sisteminin güçlü ve geliştirici niteliklerini uluslararası bağlantılarla bir araya getirerek bir eğitim modeli oluşturmuştur. İngiltere merkezli Academy London Educational Consultancy© ile çözüm ortaklığı kurularak, innovatif yaklaşımlı bir eğitim ortamı hazırlanmıştır.

Okulumuz Fenerbahçe’de geniş bir bahçe içerisinde yer almakta, aydınlık, ferah sınıf ve konularına göre hazırlanmış yetenek atölyeleriyle yapılandırılmıştır. Çocuklarımız gün içerisinde kendi sınıflarının yanı sıra, yetenek atölyeleri ve doğayla iç içe oldukları bahçe atölyesinde dolaşır; bu sayede hayal dünyaları daha aktif hale gelir, konsantrasyonları artar ve yaratıcılıkları ön plana çıkar.

Anaokulumuz tam ve yarım gün seçenekleriyle 2 – 6 yaş grubu , Ebeveynli Oyun Grubu seçeneğiyle 0 – 2 yaş grubuna hizmet vermektedir.

Vizyon ve Misyonumuz

Hayattaki en önemli varlıklarımız olan çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı koşullarda, en iyi şekilde ve eğlenerek öğrenmeleri vazgeçilmez prensiplerimizdir. Alanında uzmanlaşmış, nitelikli eğitim ekibi ve danışma kurulu ile çocukların özgüvenlerini destekleyen, kendilerini mutlu ve rahat hissetmelerini hedefleyen anaokulumuz, ailelerle kurduğu yapıcı iletişim ile çocukların bireysel gelişimini bütünsel olarak takip eder.

Creative Heroes’da her çocuğun farklı öğrenim özellikleri, yetenek ve ilgi alanı olduğu kabul edilir. İlk kez birey olarak bulundukları okul ortamında çocuklarla birebir çalışılarak, kişisel yetenekleri temeli üzerine, yaratıcı bakış açısı inşa etmek amaçlanır.

Creative Heroes; edindiği bilgileri olumlu davranış ve tutuma dönüştürebilen, araştıran ve sorgulayan, öğrenmeye açık ve kendini ifade edebilen, aktif, dil yeteneği gelişmiş, çevresine ve doğaya karşı duyarlı, farklılıklara saygılı, özgüvenli bireyler yetiştirmeyi hedefler.